Klinika BioTerapii Gabinet Biorezonansu i  Medycyny naturalnej w Białymstoku

Klinika BioTerapii

Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej

TESTY

TERAPIE

Klinika BioTerapii Gabinet Biorezonansu i  Medycyny naturalnej w Białymstoku

Klinika BioTerapii

Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej

Jak się przygotować do testów i terapii?

Jak sie przygotować do testów alergicznych

Przygotowanie do testów, o czym należy pamiętać? 

 

Przed wykonaniem testu na alergię należy odstawić leki antyhistaminowe, sterydy oraz wapno ( oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych) oraz olejek CBD na okres przynajmniej 2 tygodni. Można przyjmować antybiotyki oraz witaminy, nie zakłócają one procesu rozpoznawania alergii.

!  Do testu podchodzimy bez żadnych metalowych przedmiotów (jeśli nie można czegoś zdjąć należy o tym poinformować terapeutę), bez urządzeń elektrycznych, telefonów, kluczyków samochodowych itp.

Test trwa około 30 minut, na wizytę mamy zwykle ok 1h. Jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Wynik otrzymują Państwo od razu po teście, w formie pisemnej.

Po teście powinno się zacząć odczulanie od alergenów centralnych, jeśli nie ma obecnych pasożytów. W takim przypadku najpierw rozpoczynamy od ich usuwania. 

W przypadku chorób przewlekłych zaleca się rozpocząć terapię od usuwania pasożytów oraz innych obciążeń.

!  Testowi może poddać się każdy pacjent, bez względu na wiek.

 

 

Sposób przeprowadzania testów w naszej Klinice nie wymaga nakłuwania skóry ani pobierania krwi. Testy jak i terapie odbywają się całkowicie bezboleśnie i bezinwazyjnie. Testy z łatwością mogą być wykonane nawet małym dzieciom poniżej 3 roku życia. Podczas testu dziecko siedzi samo na fotelu, nie może być trzymane na kolanach przez rodziców. Rodzice mogą siedzieć obok w odległości min 1 metra. Przy małych dzieciach które jeszcze same nie siedzą i niemowlętach niezbędne jest by dziecko siedziało w foteliku samochodowym lub spacerówce, ważne by nie miały one metalowych części od strony pleców i głowy. Wynik jest znany od razu, a pacjent otrzymuje wydruk z zaznaczonymi wynikami, których obecność drgań biorezonansowych stwierdzono w organizmie.

 

 

Od czego zacząć testowanie alergii ? :

 

Rozpoznawanie alergii należy zacząć od Testu podstawowego. Test ten zawiera mieszankę alergenów pokarmowych, pyłkowych, roztoczy, sierści (w sumie ok 90 alergenów) lub Testu podstawowego rozszerzonego.

 

Wykonanie tego rodzaju testu jako pierwszego pozwala nam spojrzeć szerzej na objawy alergiczne, które mogą być różnorodne. Astma, częste infekcje gardła mogą być powodowane zarówno przez roztocze, jak i alergeny centralne (b. mleka, jaja, pszenica) oraz pasożyty. Atopowe zapalenie skóry najczęściej powodują pokarmy, ale nie wykluczone są też roztocza czy zarodniki pleśni. Należy również wziąć pod uwagę istotny fakt, że obecność pasożytów może nasilać różnego rodzaju alergie.

 

Testy Pyłkowy, Wziewny i Konserwanty są ważnym dopełnieniem analizy alergii. Jednak badanie alergii zawsze należy zacząć od wykonania testu podstawowego, na bazie którego podejmujemy się odczulania według określonej hierarchii alergenów lub usuwania pasożytów.

 

Od czego zacząć w przypadku chorób przewlekłych? :

 

Analizę stanu zdrowia zalecamy zacząć od Testu identyfikacyjnego lub Panelu Obciążeń (bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty). Jest to jedna z najszybszych metod  wykrycia zmian chorobowych i głównych obciążeń organizmu. Z tego testu dowiemy się co dzieje się w organizmie pacjenta i jakie obciążenia są najbardziej wyniszczające. Jest to najlepszy sposób na wyznaczenie kierunku dalszej terapii. 

 

Rozpoczęcie terapii: 

 

Terapie na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe powinny odbywać się raz w tygodniu, maksymalnie co 7 dni, na stany ostre co 1-3 dni. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta i celu terapii, od 5 do około 10 terapii. Jedna terapia trwa od 40 minut (np. odczulanie) do 1,5 godziny (np. wspomaganie przy chorobach przewlekłych), jest to indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta. 

 

Po każdej sesji terapeutycznej zalecane jest picie większej ilości wody niegazowanej (najlepiej 1,5 -2l) w ciągu 24h. Powinna to być to woda jak najlepszej jakości o niskim stopniu zmineralizowania, by jak najlepiej mogła wypłukać z organizmu wszystkie usuwane toksyny. Dla lepszych efektów terapii zaleca się by w dniu zabiegu oraz w ciągu 24h po, powstrzymać się od spożywania używek tj. kawa, herbata, alkohol.

 

 

Terapie medycyny komplementarnej takie jak biorezonans, homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny holistycznej nie zapewniają 100% skuteczności. Skuteczność tych metod to zawsze kwestia indywidualna i zależy od konkretnego schorzenia, organizmu pacjenta oraz jego sumiennego stosowania się do zaleceń terapeuty. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i w Polsce nie jest jeszcze rozpoznawalna.

Copyright © 2018-2024 Klinika BioTerapii

Biorezonans Białystok
Klinika Bioterapii Biorezonans Białystok