Przygotowanie do testów, o czym należy pamietać? 

 

Przed wykonaniem testu na alergię należy odstawić leki antyhistaminowe ( oczywiście jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych) oraz wapno na okres przynajmniej 2 tygodni. Można przyjmować antybiotyki oraz witaminy, nie zakłócają one procesu rozpoznawania alergii.

Test trwa około 30 minut. Jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Wynik otrzymują Państwo od razu po teście, w formie pisemnej.

Po teście powinno się zacząć odczulanie od alergenów centralnych.

!  Testowi może poddać się każdy pacjent, bez względu na wiek.

 

Od czego zacząć diagnostykę alergii ? :

 

Diagnostykę alergii należy zacząć od Testu podstawowego. Test ten zawiera mieszankę alergenów pokarmowych, pyłkowych, roztoczy, sierści (w sumie ok 90 alergenów).

 

Wykonanie tego rodzaju testu jako pierwszego pozwala nam spojrzeć szerzej na objawy alergiczne, które mogą być różnorodne. Astma, częste infekcje gardła mogą być powodowane zarówno przez roztocze, jak i alergeny centralne (b. mleka, jaja, pszenica). Atopowe zapalenie skóry najczęściej powodują pokarmy, ale nie wykluczone są też roztocza czy zarodniki pleśni.

 

Testy Pyłkowy, Wziewny i Konserwanty są ważnym dopełnieniem diagnostyki alergii. Jednak badanie alergii zawsze należy zacząć od wykonania testu podstawowego, na bazie którego podejmujemy się odczulania według określonej hierarchii alergenów.

 

Od czego zacząć diagnostykę stanu organizmu ? :

 

Diagnostykę stanu zdrowia zalecamy zacząć od Testu identyfikacyjnego lub Panelu Obciążeń (bakterie, wirusy, grzyby, pasożyty). Jest to jedna z najszybszych metod  wykrycia zmian chorobowych i głównych kierunków obciążeń organizmu. Z tego testu dowiemy się co dzieje się w organizmie pacjenta i jakie obciążenia są najbardziej wyniszczające. Jest to najlepszy sposób na wyznaczenie kierunku dalszej terapii. 

 

Rozpoczęcie terapii: 

 

Terapie na różnego rodzaju schorzenia przewlekłe powinny odbywać się raz w tygodniu, maksymalnie co 7 dni, na stany ostre co 1-3 dni. Ilość wizyt zależna jest od stanu pacjenta i celu terapii, od 5 do około 10 terapii. Jedna terapia trwa od 40 minut (np. odczulanie) do 1,5 godziny (np. wspomaganie przy chorobach przewlekłych), jest to indywidualnie dobierane do potrzeb pacjenta. 

 

Po każdej sesji terapeutycznej zalecane jest picie większej ilości wody niegazowanej (najlepiej 1,5 -2l) w ciągu 24h. Powinna to być to woda jak najlepszej jakości o niskim stopniu zmineralizowania, by jak najlepiej mogła wypłukać z organizmu wszystkie usuwane toksyny. Dla lepszych efektów terapii zaleca się by w dniu zabiegu oraz w ciągu 24h po, powstrzymać się od spożywania używek tj. kawa, herbata, alkohol.

 

 

Terapie medycyny komplementarnej takie jak biorezonans, homeopatia, akupunktura i inne metody medycyny holistycznej nie zapewniają 100% skuteczności. Skuteczność tych metod to zawsze kwestia indywidualna i zależy od konkretnego schorzenia, organizmu pacjenta oraz jego sumiennego stosowania się do zaleceń terapeuty. W medycynie konwencjonalnej nie była przedmiotem badań naukowych i w Polsce nie jest jeszcze rozpoznawalna.

Jak sie przygotować do testów alergicznych

Jak się przygotować do testów i terapii?

Klinika BioTerapii

Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej

Klinika BioTerapii Gabinet Biorezonansu i  Medycyny naturalnej w Białymstoku

TERAPIE

DIAGNOSTYKA

Klinika BioTerapii

Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej

Klinika BioTerapii Gabinet Biorezonansu i  Medycyny naturalnej w Białymstoku
Klinika Bioterapii Biorezonans Białystok
Biorezonans Białystok

Copyright © 2018-2019 Klinika BioTerapii